2013-2014 Academic

Year

Participant Prize
LEE Ho-kwan (3B) High Distinction Excellence
Participant Prize
LEE Wai-chau (3A)
TSE Hoi-yan (3A)
LEUNG Kwun-hong (3B)
LEE Ka-yu (3C)
LARM Guan-yuet, Samuel (3E)
High Distinction
Participant Prize
LI Yuen-ho (4D)
TAM Tsun-kit (4D)
LAM Chin-fung (4E)
HUI Ka-ho (4G)
ZOU Qingyu (4G)
High Distinction
Participant Prize
CHAU Yip-hei, Justin (5B)
LOK Tsun-ming (5B)
MA Kan-yik (5B)
WONG Yu-ching, Esther (5B)
High Distinction
Participant Prize
SZE Yee-lam (3A)
LEE Ka-chun (4B)
NG Minh-man (4D)
CHAU Kin-lai, Angus (4G)
LAM Wing-yeung (4G)
LEUNG Yui-long (4G)
WO Hui-kiu (4G)
CHING Heng (5B)
KWAN Chi-chun, Anders (5B)
WONG Tsz-long (5B)
Distinction
Participant Prize
HUI Ka-ho (4G) Distinction and Medal
WONG Tsz-long (5B) Distinction and Medal
Participant Prize
SO Yui-kan (2B) Distinction and Medal
Participant Prize
LEE Wai-chau (3A) Distinction
NG Tsz-wai (3A) Distinction
HO Kin-wa (3B) Distinction
TSANG Nok-yi (3C) Distinction
LUI Siu-hin, Alvin (3C) Distinction
NG Ki-fung, Jason (3C) Distinction
Participant Prize
LAM Chin-fung (4E) Distinction
CHU Weng-hey (4G) Distinction
HUI Ka-ho (4G) Distinction
ZOU Qing-yu (4G) Distinction
Participant Prize
YEUNG Yu-ching (5A) Distinction
CHAN Tsz-hei (5B) Distinction
HUNG Choi-hang (5B) Distinction
KWAN Chi-chun, Anders (5B) Distinction
LOK Tsun-ming (5B) Distinction
WONG Tsz-long (5B) Distinction
TSANG Wang-fung (5G) Distinction
Participant Prize
WAN Ka-ho (1A) Distinction
LEE Chun-nok (1B) Distinction
CHAN Lok-yin (2A) Distinction
SO Yui-kan (2B) Distinction
WONG Yeuk-kiu (2C) Distinction
Participant Prize
CHENG Chung-yi (2A) Credit
CHUI Chun-yee (2A) Credit
CHAN Lok-yin (2A) Credit
SO Yui-kan (2B) Credit
CHAN Yuen-kwan, Tiffany (2C) Credit
KONG Yuen-ching (2C) Credit
LEUNG Hei-tung (2C) Credit
Participant Prize
WONG Wing-lam (5B) Credit
CHAN Chi-fung (5B) Credit
MA Kan-yik (5B) Credit
TSUI Koon-chow (5B) Credit
Participant Prize
SOO Hau-yin (1B) Credit
TSUI Pak-hei (1C) Credit
Participant Prize
SIT Yan-yu (3A) Credit
LUI Siu-hin, Alvin (3C) Credit
NG Ki-fung, Jason (3C) Credit
Participant Prize
CHAN Ho-ching (1A) Credit
FUNG Shiu-chung (1B) Credit
Participant Prize
LEE Chun-hong (5A) Credit
LO Sze-ching (5D) Credit
Participant Prize
SO Yeuk-ting (4B) Credit
CHAN Yuk-yin, Anthony (4C) Credit
CHO Chak-bong (4C) Credit
CHENG Chun-lam (4D) Credit
LAM Chin-fung (4E) Credit
Participant Prize
LEE Ka-yu (3C) Credit
Participant Prize
CHEUNG Yi-yan (1A) Credit
Participant Prize
LAM Ching-yee (4D) Credit
CHIU Hoi-chun (4D) Credit
Participant Prize
CHENG Ho-man (4A) Distinction
YAU Yiu-lun (4C) Distinction
LI Yuen-ho (4D) Distinction
ZOU Qing-yu (4G) Distinction
AU Tai-yau (5B) Distinction
KWAN Chi-chun, Anders (5B) Distinction
LOK Tsun-ming (5B) Distinction
WONG Tsz-long (5B) Distinction and Prudence Award
TSANG Wang-fung (5G) Distinction
Participant Prize
WAN Ka-ho (1A) Distinction
YUEN Ho-kwan (1A) Distinction
KWONG Siu-lun (1B) Distinction
CHEUNG Chi-hin (2C) Distinction
Participant Prize
NG MINH MAN (4D) Third Honour
Participant AU Tai-yau (5B)
CHAU Yip-hei, Justin (5B)
Prize Medal
Participant AU Tai-yau (5B)
Prize Medal
Participant CHAU Yip-hei, Justin (5B)
Prize Medal

Biology

Participant Prize
CHAU Yip-hei, Justin (5B) Medal
AU Tai-yau (5B) High Distinction
CHING Heng (5B) High Distinction
CHOW Sze-ngok, Samuel (5B) High Distinction
HUNG Choi-hang (5B) High Distinction
KWAN Chi-chun, Anders (5B) High Distinction
MA Kan-yik (5B) High Distinction
NG Hoi-fung (5B) High Distinction
WONG Tsz-long (5B) High Distinction
WONG Yu-ching, Esther (5B) High Distinction
LEE Pui-lo (5B) Distinction
WONG Chi-to (5C) Distinction
WU Yan-ping (5C) Distinction

Chemistry

Participant Prize
AU Tai-yau (5B) Medal
CHAN Tsz-hei (5B) Distinction
CHAU Yip-hei, Justin (5B) Medal
HUI Lok-yiu (5B) Distinction
HUNG Choi-hang (5B) Distinction
KWAN Chi-chun, Anders (5B) High distinction
MA Kan-yik (5B) Distinction
NG Hoi-fung (5B) High distinction
POON Ho-ching (5A) Distinction
SO Cho-wing (5B) High distinction
WONG Tsz-long (5B) High distinction
WONG Yu-ching, Esther (5B) High distinction

Mathematics

Participant Prize
CHAN Tsz-hei (5B) High Distinction
CHOW Chi-cheung (5C) Distinction
HUNG Choi-hang (5B) High Distinction
KEUNG Ho-ching (5B) Distinction
KWAN Chi-chun, Anders (5B) High Distinction
LO Man-fei (5E) High Distinction
TSUI Koon-chow (5B) Distinction
WONG Tsz-long (5B) High Distinction
YEUNG Yu-ching (5A) Distinction

Physics

Participant Prize
CHAN Chi-fung (5B) High Distinction
CHAN Tsz-hei (5B) Distinction
CHAU Yip-hei, Justin (5B) Medal
CHEUNG Ho-ching (5B) Distinction
HUI Lok-yiu (5B) High Distinction
KWAN Chi-chun, Anders (5B) Medal
LEE Cheuk-man (5A) Distinction
LOK Tsun-ming (5B) High Distinction
MA Kan-yik (5B) High Distinction
POON Ho-ching (5A) Distinction
TSANG Wang-fung (5G) High Distinction
WONG Yu-ching, Esther (5B) High Distinction
WOO Chong-yiu (5B) High Distinction
Participant Prize
TSUI PAK HEI (1C) Gold
TSE LOK HIN (3C) Silver
KWOK UE NAM (3A) Bronze
Participant Prize
NG OI HEI (4C) Gold
LO SZE CHING (5D) Silver
LEE CHUN HONG (5A) Silver
Participant Prize
LARM GUAN YUET SAMUEL (3E) Overall Champion
Participant Prize
LEE CHUN HONG (5A) Merit
LO SZE CHING (5D) Merit
Participant Prize
WAN KA HO (1A) Merit
LEE CHUN NOK (1B) Bronze Award
CHAN LOK YIN (2A) Merit
Participant Prize
CHENG HO MAN (4A) Merit
HUI KA HO (4G) Merit
ZOU QINGYU (4G) Merit
KWAN ANDERS CHI CHUN (5B) Merit
Participant Prize
WAN KA HO (1A) (香港賽區)初賽 一等獎
CHEUNG HIU TUNG (1B) (香港賽區)初賽 三等獎
KWONG SIU LUN (1B) (香港賽區)初賽 一等獎
LEE CHUN NOK (1B) (香港賽區)初賽 二等獎
CHAN LOK YIN (2A) (香港賽區)初賽 一等獎
SO YUI KAN (2B) (香港賽區)初賽 二等獎
WAN KA HO (1A) (華南賽區)晉級賽 二等獎
KWONG SIU LUN (1B) (華南賽區)晉級賽 狀元獎
CHAN LOK YIN (2A) (華南賽區)晉級賽 二等獎
WAN KA HO (1A) (全國)總決賽 二等獎
Participant Prize
HO KIN WA (3B) Third Class Honour
LUI SIU HIN ALVIN (3C) Second Class Honour
YAU CHAK MING (3C) Third Class Honour
Participant Prize
Hui Ka Ho (4G) Distinction and Medal
Participant Prize
Hui Ka Ho (4G) Distinction
Lam Chin Fung (4E) Distinction
Cheng Ho Man (4A) Distinction
Participant Prize
Tsang Wang Fung (5G) Distinction and Medal
Participant Prize
Tsang Wang Fung (5G) Distinction
Wong Tsz Long (5B) Distinction
Lok Tsun Ming (5B) Distinction
Kwan Anders Chi Chun (5B) Distinction
Chan Chi Hei (5B) Distinction
Yeung Yu Ching (5A) Distinction
Participant Prize
Chan Lok Yin (2A) Distinction and Medal
Participant Prize
Yau Ho Lim (3C) Distinction
Yau Chak Ming (3C) Distinction
Ng Ki Fung Jason (3C) Distinction
Ho Kin Wa (3B) Distinction
Ng Tsz Wai (3A) Distinction
Lee Wai Chau (3A) Distinction
Wong Yuek Kiu (2C) Distinction
So Yui Kan (2B) Distinction
Chan Lok Yin (2A) Distinction
Lee Chun Nok (1B) Distinction
Wan Ka Ho (1A) Distinction
Participant Prize
WAN KA HO (1A) Distinction
LEE CHUN NOK (1B) Distinction
CHAN LOK YIN (2A) Distinction
SO YUI KAN (2B) Distinction and Medal
WONG YEUK KIU (2C) Distinction
LEE WAI CHAU (3A) Distinction
NG TSZ WAI (3A) Distinction
HO KIN WA (3B) Distinction
TSANG NOK YI (3C) Distinction
LUI SIU HIN ALVIN (3C) Distinction
NG KI FUNG JASON (3C) Distinction
LAM CHIN FUNG (4E) Distinction
CHU WENG HEY (4G) Distinction
HUI KA HO (4G) Distinction and Medal
ZOU QINGYU (4G) Distinction
YEUNG YU CHING (5A) Distinction
CHAN TSZ HEI (5B) Distinction
HUNG CHOI HANG (5B) Distinction
KWAN ANDERS CHI CHUN (5B) Distinction
LOK TSUN MING (5B) Distinction
WONG TSZ LONG (5B) Distinction and Medal
TSANG WANG FUNG (5G) Distinction
Participant Prize
LEE WAI CHAU (3A) Gold Award
Participant Prize
WAN KA HO (1A) Silver Award
KWONG SIU LUN (1B) Gold Award
CHENG HO MAN (4A) Bronze Award
Participant Prize
WAN KA HO (1A) Gold Award
KWONG SIU LUN (1B) Gold Award
LEE CHUN NOK (1B) Bronze Award
YAN WING FUNG (1C) Gold Award
LAU CHI CHOI (1E) Bronze Award
CHAN LOK YIN (2A) Gold Award
SO YUI KAN (2B) Silver Award
NG TSZ WAI (3A) Silver Award
HO KIN WA (3B) Bronze Award
CHENG HO MAN (4A) Silver Award
CHU WENG HEY (4G) Bronze Award
HUI KA HO (4G) Gold Award
ZOU QINGYU (4G) Silver Award
Participant Prize
LAM KA HEI (1A) Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 1 Girls (First)
LEUNG WAI TING (1A) Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 1 Girls (Third)
CHEUNG TSZ CHING (1D) Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 1 Girls (Second)
LI CHIN WING JED (1E) Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 1 Boys (Third)
CHOI WAN CHI (2A) Dramatic Duologue Secondary 1 and 2 (First)
KWOK YEUK NAM (2A) Dramatic Duologue Secondary 1 and 2 (First)
LAW YUET TUNG PHOEBE (2B) Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 2 Girls (Second)
MAK HOI TUNG (2B) Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 2 Girls (First)
CHAN KA YAN (2C) Solo Verse Speaking Non-Open Secondary 2 Girls (First)
CHUI SEA TSAI NIKKI (4B) Dramatic Duologue Secondary 3 and 4 (First)
LEE WAN YAN (4C) Dramatic Duologue Secondary 3 and 4 (First)
LAI SAU CHING (5B) Dramatic Duologue Secondary 5 and 6 (First)
PAK SHUK WAI (5B) Public Speaking Solo Secondary 5 (First)
CHEUNG HIU LAM (5F) Dramatic Duologue Secondary 5 and 6 (First)
Participant Prize
WONG MING YUI LUCAS (2B) (初級組)推薦獎
Participant Prize
LEONG KRYSTLE (5C) (高級組)推薦獎
Participant Prize
PANG YU HING (2A) 微型小說(初中組)冠軍
LEUNG KWUN HONG (3B) 微型小說(初中組)亞軍
CHOW MEI HO (5E) 微型小說(高中組)冠軍
Participant Prize
CHEUNG HIU YING (6C) First Class Honor
Participant Prize
KAN WING HON (6C) First Class Honor
Participant Prize
NUN SHING HIM (6E) First Class Honor
Participant Prize
WONG CHEUK WUN CHARLOTTE (6D) Second Class Honor
Participant Prize
CHENG WAI YIU (6F) Third Class Honor
TSE HEUNG CHING (6C) Third Class Honor
TSE HEI MAN (6C) Third Class Honor
CHAN KEI LAM (6C) Third Class Honor
LIANG JIATING (6E) Third Class Honor

Participant Prize
WONG CHEUK WUN CHARLOTTE (6F) Second Class Honor
CHAN YAT FUNG (6D) Merit
CHAN MACKAY (6C) Merit
WONG CHING NGAR (6C) Merit
LO KAI FUNG (6C) Merit
YU JESSICA WAI SZE (6C) Merit
TSE MAN LING (6E) Merit
MUI NOK PUI (6C) Merit
LEUNG HOI CHING (6E) Active Participation
NG KA WAI PATRICK (6C) Active Participation
CHAN WING LAM (6C) Active Participation
Participant Prize
LEUNG WAI TING (1A) 女子組 - 中學一年級 散文獨誦 - 粤語 (冠軍)
Participant Prize
CHOI CHARLOTTE (2C) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (亞軍)
SO KA YING (2C) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (亞軍)
Participant Prize
LING TSZ CHING SYNDI (4F) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (亞軍)
TAM MAN CHING (4F) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (亞軍)
Participant Prize
MA PAK YIN (2B) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (季軍)
MAK HOI TUNG (2B) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (季軍)
Participant Prize
CHAN KA YAN (2C) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (季軍)
LEUNG HEI TUNG (2C) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (季軍)
Participant Prize
LAM KA YAN (1A) 女子組 - 中學一、二年級 散文獨誦 - 普通話 (季軍)
Participant Prize
LEUNG WAI TING (1A) 女子組 - 中學一、二年級 散文獨誦 - 普通話 (優良)
LAM KA HEI (1A) 女子組 - 中學一、二年級 詩詞獨誦 - 普通話 (良好)
LI KIT YING (1E) 女子組 - 中學一、二年級 詩詞獨誦 - 普通話 (優良)
LEUNG WAI TING (1A) 女子組 - 中學一年級 散文獨誦 - 粤語 (冠軍)
TSANG NOK YAN JASMINE (1A) 女子組 - 中學一年級 詩詞獨誦 - 粤語 (優良)
NG KA LAM KARIN (1D) 女子組 - 中學一年級 詩詞獨誦 - 粤語 (優良)
CHAN HOI YIU (1B) 女子組 - 中學一年級 詩詞獨誦 - 粤語 (優良)
LEE MAN SHAN (1C) 女子組 - 中學一年級 詩詞獨誦 - 粤語 (優良)
AU TSZ CHING (2C) 女子組 - 中學二年級 詩詞獨誦 - 粤語 (優良)
HO WAI CHU (3C) 女子組 - 中學三、四年級 散文獨誦 - 普通話 (優良)
YU WAISY (3A) 女子組 - 中學三年級 詩詞獨誦 - 粤語 (優良)
CHU WING (3C) 女子組 - 中學三年級 詩詞獨誦 - 粤語 (優良)
PAK SHUK WAI (5B) 女子組 - 中學五、六年級 詩詞獨誦 - 普通話 (優良)
LEE HEI LAM (4A) 女子組 - 中學四年級 詩詞獨誦 - 粤語 (優良)
KAM WING SUM (4G) 女子組 - 中學四年級 詩詞獨誦 - 粤語 (優良)
LAM WING YAN (1A) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
LI YEE TING (1A) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
AU TSZ CHING (2B) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
CHOW SOPHIA HAI LAM (2B) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
LEE HOI YING (2B) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
LAM HEI MAN (2C) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
CHING KWAN YI KATHY (2B) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (良好)
CHENG HOI MAN (2C) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (良好)
KO STEPHANIE NGA CHING (1C) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
PANG TSZ CHING GIGI (1C) 中學一、二年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
LAM SZE YAN (3B) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
WAI WING YAN (3B) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
FUNG SZE WAI (3B) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
HUANG CHIN YUET NICOLE (3B) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
LEE CHING HEI (3B) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
LIU YING HEI (3C) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
LEE HEI LAM (4A) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
CHEUNG KA WAI (4B) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
CHUI SEA TSAI NIKKI (4B) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
KAM WING SUM (4G) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
YIP HIU CHING (4G) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
YUNG WAI SUI (4G) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
LAM WING YUE (4E) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (良好)
LAU WING TO (4E) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (良好)
LEE WAN YAN (4C) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
TAM WING CHI (4F) 中學三、四年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
CHAN HANG YI (5A) 中學五、六年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
TAM ANGELA (5A) 中學五、六年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
CHENG YUK KI (5A) 中學五、六年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
LAW CHING NAM MORRIS (5A) 中學五、六年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
LEE WING TUNG (5B) 中學五、六年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
CHEUNG HO CHING (5B) 中學五、六年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
NG WING SHAN (5D) 中學五、六年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
KWONG TSZ HIN (5D) 中學五、六年級 二人朗誦 - 粤語 (優良)
YU WAISY (3A) 公開組 韻文及散文獨誦 - 粤語 (優良)
LARM GUAN YUET SAMUEL (3E) 男子組 - 中學三年級 詩詞獨誦 - 粤語 (優良)
LAM HO FUNG (3C) 男子組 - 中學三年級 詩詞獨誦 - 粤語 (優良)
OR WAI HUNG (4E) 男子組 - 中學四年級 詩詞獨誦 - 粤語 (優良)
Participant Prize
LAI BORIS J T (6F) High Distinction
CHAN ZHAO CONG (6E) High Distinction
KWONG TZE HOI (6D) High Distinction
KWAN ANDERS CHI CHUN (5B) High Distinction
Participant Prize
MUI NOK PUI (6C) Distinction
CHEUK SHUK YING (6A) Distinction
WONG TSZ LONG (5B) Distinction
LOK TSUN MING (5B) Distinction
ZOU QINGYU (4G) Distinction
CHENG HO MAN (4A) Distinction
Participant Prize
TAM KENDREW LONG HANG (6F) Distinction
NUN SHING HIM (6E) Distinction
LEUNG CHUN HIN (6E) Distinction
LI HOI MAN (6E) Distinction
LO KAI FUNG (6C) Distinction
KWOK KWAN MING (6C) Distinction
Participant Prize
LARM GUAN YUET SAMUEL (3E) Distinction
LUI SIU HIN ALVIN (3C) Distinction
TSANG NOK YI (3C) Distinction
KWOK UE NAM (3A) Distinction
SO YUI KAN (2B) Distinction
Participant Prize
CHAN LOK YIN (2A) Credit
YU CHAI HIN (2A) Credit
TANG YAT KA (2B) Credit
CHAN YUEN KWAN TIFFANY (2C) Credit
CHEUNG CHI HIN (2C) Credit
KONG YUEN CHING (2C) Credit
Participant Prize
NG KI FUNG JASON (3C) Credit
LEE KA YU (3C) Credit
CHAN TSAN YIN (3A) Credit
LAM CHING MAN (3A) Credit
SIT YAN YU (3A) Credit
Participant Prize
LEE KA CHUN (4B) Credit
CHENG CHUN LAM (4D) Credit
LAM CHIN FUNG (4E) Credit
CHAU KIN LAI ANGUS (4G) Credit
Participant Prize
LEE CHUN HONG (5A) Credit
YEUNG YU CHING (5A) Credit
CHAU YIP HEI JUSTIN (5B) Credit
MA KANYIK (5B) Credit
NG HOI FUNG (5B) Credit
LEUNG KWAN TING (5C) Credit
LO SZE CHING (5D) Credit
Participant Prize
KWAN HO YIN (6E) Credit
NGAI WAI SAN (6B) Credit
CHIU SAN FUNG (6F) Credit
TSUI YAU SEN REGGIE (6E) Credit
YU CHUN HIN (6E) Credit
HO KWUN TING (6F) Credit
MO TIK KAN (6B) Credit
LEUNG LING CHUNG (6E) Credit
YU HO TING (6D) Credit
Participant Prize
LEE SUM YI ANGEL (3B) Distinction
CHIU HOI CHUN (3B) Distinction
TAM WING CHI (3A) Distinction
WONG CHEUK LAM (3C) Distinction
CHAU KIN LAI ANGUS (3A) Distinction
LEUNG YUI LONG (3B) Distinction
Participant Prize
TANG HIU LAM (3B) High Distinction
CHEUNG KWAN NOK (3B) High Distinction
LAI YUK YEE (3C) High Distinction
LAM WING YEUNG (3A) High Distinction
ZOU QINGYU (3A) High Distinction
Participant Prize
CHAN CHI FUNG (4A) Distinction
HUI LOK YIU (4A) Distinction
MA KAN YIK (4B) Distinction
NG HOI FUNG (4B) Distinction
CHOW CHI CHEUNG (4C) Distinction
Participant Prize
AU TAI YAU (4G) High Distinction
CHAU YIP HEI JUSTIN (4C) High Distinction
LOK TSUN MING (4G) High Distinction
Participant Prize
CHEUNG HIU YING (5C) Distinction
LEUNG HO YIU (5C) Distinction
LO KAI FUNG (5C) Distinction
SIU SZE WAI (5C) Distinction
KWONG TZE HO (5D) Distinction
TSANG HOI TING (5F) Distinction
TAM KENDREW LONG HANG (5F) Distinction
Participant Prize
TAM HOI MAN (5C) High Distinction
TSE HEI MAN (5C) High Distinction
KAN WING HON (5C) High Distinction
TSE CHEUK HEI (5C) High Distinction
YEUNG CHI HO (5C) High Distinction
CHAN HUEN YAN (5D) High Distinction
CHAN ZHAO CONG (5E) High Distinction
NG CHEUK YIN (5F) High Distinction
Participant Prize
CHEN CHEUK YIN (1A) 初中組朗誦類 - 最高榮譽大獎
Participant Prize
CHEN CHEUK YIN (1A) 初中組普通話古詩 - 金獎